Działajmy konstruktywnie! Legalnyoffroad.pl startuje.

Wakacje powoli się kończą, pewnie wielu z nas powracało z urlopów z nowym zapałem. W ostatnich dniach widać także pewne ożywienie w komentarzach użytkowników na StopQuadom.PL. Oczywiście doceniamy, że chcecie poświęcać swój czas na dyskusję, ale czyny znaczą więcej niż słowa. Wszystkich pełnych zapału zapraszamy do udziału we wspólnym tworzeniu mapy miejsc gdzie offroad jest legalny. Mapa dostępna jest pod adresem legalnyoffroad.pl.

 

Założenia projektu

Legalnyoffroad.pl jest cały czas w trakcie tworzenia – kierunki rozwoju będą wyznaczane przez użytkowników. Podstawową funkcjonalnością jaką chcemy w najbliższym czasie wprowadzić jest jak największa automatyzacja potwierdzania legalności obiektów w Jednostkach Samorządu Terytorialnego (JST) oraz u Leśników. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować Leśnikom za udostępnienie danych przestrzennych o przebiegu granic Regionalnych Dyrekcji LP oraz Nadleśnictw. Pozwoli nam to jednoznacznie określać które jednostki LP pytać o konkretne obiekty. Dziękujemy także Stowarzyszeniu ATV Polska w osobie Pani Prezes Dorota Lechowicz-Gustab za poparcie tejże prośby do Leśników. Niestety, automatyczna klasyfikacja pod względem położenia na terenie konkretnych gmin nie jest możliwa, gdyż cena zakupu danych przestrzennych z Państwowego Rejestru Granic wynosząca 15 tys. PLN przekracza nasze możliwości.

Czyny znaczą więcej niż słowa

Wszystkich off-roadowców oraz nie tylko zapraszamy do wspólnego tworzenia mapy! Wszystkich użytkowników StopQuadom.PL zaangażowanych w niekiedy bardzo emocjonalne dyskusje prosimy o refleksję – czy nie lepiej poświęcić ten czas na działania konstruktywne?

One thought on “Działajmy konstruktywnie! Legalnyoffroad.pl startuje.”

  1. Wszystko fajnie pięknie ale chciałbym poprosić o łatwiejsze narzędza do zaznaczania tras – np. narzędzia z popularnych programów graficznych photoshop, corel itp. Po co bawić się w dodawanie linii skoro można jednym ruchem dłoni zaznaczyć trasę? Aby dodać kilka szutrówek obok siebie czasami trzeba przejechać tam i powrót aby w połowie trasy odbić bo kawałek było trasy a przecież nie będziemy zaznaczać całego pola czy lasu skoro na mapie dobrze widać trasę tylko brakuje mniej krytych “mazaków”. Z chęcią bym wziął udział w jakimś konkretnym działaniu lecz brak forum na legalnyoffroad ogranicza nas do czekania aż ktoś zasugeruje coś mądrzejszego niż to “że niszczymy, bo niszczymy, przez niszczymy i tylko niszczymy” Co do legalny offroad to inicjatywe powinny brać na siebie większe firmy tak jak wybudowa skateparku w Tarnowskich Górach która powstała dzięki kilku chłopakom a na koniec sponsor – Aqua Park. A PZM nie próbuje chyba tu nic pomóc.

Leave a Reply